| bogdannel21 a întrebat:

Salut,am 17 ani 1, 85 si 103 kg,de saptamana acesta m-am dus la sala, vreau sa slabesc pana la 80 kg, imi puteti da un program de sala in cara sa si slabesc dar sa si pun masa musculara si o dieta simpla si ieftina? FUNDA pentru cel ce ma ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| suculete12 a răspuns:

Bogdan nu ai cum sa slabesti si sa pui masa in acelasi timp. Prima oara slabeste eu iti voi lasa un program alimentar
Masa 1

Ora 8:00

- 100 g fulgi de ovaz, lapte degresat, 1 lingurita miere de albine

SAU

- 250g iaurt simplu degresat
- 1 fruct
- 1 cana de ceai verde la 10 minute dupa iaurt
Masa 2

Ora 11:00

- salata din fructe (mar, piersica, para, pepene galben)
Masa 3

Ora 14:00

- ciorba de fasole verde
- spanac
Masa 4

Ora 16:00

- salata de legume (varza, ceapa, rosii, ardei, castraveti, morcov, hrean)
Masa 5

Ora 18:00

- 80 g de orez cu 100 g piept de pui la gratar sau peste

Daca ai putea sa iti cumperi un fat burner sau l-carnitine are fi perfect. Mult succes