| Mary1112199 a întrebat:

Am 17 ani 170cm si 70kg. Vreau sa slabesc. As vrea o iesire din situatie care nu ar dauna sanatatii tinind cont ca invat si la scoala nu vreau sa infometez prea tare.))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Renunta la dulciuri/fainoase/fast food/carbogazoase/fara pizza/fara prajeli si fa sport.
O seara bunahappy

| RAY a răspuns:

Uite citeste atent ce scrie acolo este inclus sport, alimentatie etc din punct de vedere stiintific nu aiureli
http://ray25tm.blogspot.ro/p/sportalimentatiestil-de-viata-sanatos.html

| Anonimuserr a răspuns:

Încearcă o dietă pe bază de legume, fructe fără prăjeli, fără fast-food combinat cu sport sau măcar plimbări pe jos în aer liber. Știu că e greu dar trebuie măcar să renunți pe jumate la mâncarea nesănătoasă. La școală îți poți face sandwich cu cașcaval, carne de vită sau porc la gratar, roșie, salată verde, castraveți ca să fie cât mai sănătos asta așa ca sugestie întrucât conține și proteine, fibre, carbohidrați și lipide pentru porția zilnică de energie de care corpul are nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport (cardio, gasesti video-uri pe youtube, 20 de min de exercitii intense pe zi sunt perfecte) + dieta echilibrata (fructe, legume, fara zahar, chipsuri si prostii).