| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am 17 ani. am fumat 5 luni, m am lasat 2 luni. apoi am mai fumat o zi. si de 2 zile n am mai fumat nimic. vreau sa mi iau o tigara electrica. cu ea sigur n as mai baga tigara in gura., dar vreau sa stiu: daca mi iau o tigara electrica fara nicotina, doar cu aroma, m a afecteaza cu ceva? adica daca as fuma din aia sau n as fuma deloc ar fi vreo diferenta? mc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Tigara electronica functioneaza cu un lichid cu aroma si cu foarte foarte foarte putina nicotina, si e recomandabil sa te lasi fumand cate 2 luni sau mai mult depinde de tine, fiecare gramaj. High 2 luni sau mai mult, medium 2 luni sau mai mult, low 2 luni sau mai mult si ramai pe low sau renunti de tot daca nu mai simti nevoia sa fumezi. Vei vedea daca vei incerca. Tatal meu are 44 de ani si are tigare electronica de 6-9 luni cred si o tot fumeaza de placere asa. Deci mult noroc si ai grija! kiss

| Leops a răspuns:

Pai tigara electronica are ceva mai periculos in ia adica nicotina lichida da oricum tigarile electronice sunt facute pentru a te lasa de tigari si nu cred ca sunt tigari electrice fara nicotina straight face deoarece nicotina iti da dependenta si daca n-are nicotina tot la tigarile clasice ajungiwinking

| DayN a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa nu mai fumezi deloc...dar tigara electrica cu aroma e precum o narghilea deci nu te afecteaza in vreun fel....doar tragi fum cu aroma