| Alinalamicu a întrebat:

Am 17 ani si 1.70m.De 4 luni fac volei. Tata are 1.78m,iar mama are 1.55m.Antrenorul mi-a zic ca pot sa ajung cu lejeritate la 1.80-1.85m,dar eu nu prea cred.Credeti ca voi ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ωmega a răspuns:

Daca vei face volei 2-3 ani este posibil sa treci de 1.80 si sa te duci spre 1.85. Daca parintii tai au 1.78 si 1.55 se face o medie, iar tu vei fi cam cu 15-20 de cm mai inalt decat acea medie. Insa asta e asa general vorbiind. Corpul se dezolta si in functie de sport, iar volei-ul ca si baschetul, innotul, sunt sporturi care te inalta considerabil daca le practici cativa ani mai intens. Totusi incearca sa nu faci o obsesie din inaltime. Lasa tu ce zici altii de pe langa tine sau ce ti se pare tie ca prefewra fetele acum. Vei fi surprins in cativa ani ca degeaba esti cat usa daca farmecul si personalitatea sunt 0 iar/sau creierul -1winking

1 răspuns:
| BuffaloSoldier a răspuns:

La 1.80 ajungi