| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Salut, am 17 ani si 6 luni si dupa ce am facut 2 zile flotari cate 22 dimineata 22 seara o durere de muschi la spate de jos pana sus la umeri, oare sa fie de la flotari? Sau am altceva? Tin sa mentionez ca am fost si racit acum 2 saptamani si am mai ramas cu putina tuse si cand tusesc ma doare tot spatele, muschii de fapt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu ai conditie fizica deloc si te apuci dintr-o data sa faci 44 de flotari intr-o zi, este nromal sa te doara muschii spatelui, burta, picioarele samd.
Ia-o progresiv: azi faci 10, maine 20, poimaine 30...
sau urci din 5 in 5, dar nu te arunci la 44
Febra musculara iese tot cu exercitii fizice!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce faci exercitii dimineata cand esti in stare catabolica? Dimineata se face doar cardio.

| Demidol a răspuns:

La orice sport, exercitiile incep cu putine si numarul lor creste treptat. Tu ai inceput brusc cu 22. Muschii inca nu erau "incalziti".

| unvecin a răspuns:

Da, ia o pauză și va fi OK.