| ANONIMUUUUUUUS a întrebat:

Hei trebuie sa ma duc intr.o excursie cu scoala la piscina iar in ultima vreme am pus cam multe kilograme in plus si nu stiu de ce adica abia daca mananc dar in schimb eu ma ingras in fine as vrea ceva un sfat ceva care sa ma ajute sa slabesc cat mai repede stiu ca trebuie sa fac exercitii si sa mananc sanatos dar altceva mai bun va rog. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amana excursia pentru la anul si apuca-te serios de sala.

| kevincube a răspuns:

Du-te în ciuda a ceea ce crezi tu despre tine, asta eşti tu. Gândeşte-te că la anul o să fi cu totul altă persoană, fizic vorbind şi este ok să mergi acum aşa cum eşti pentru ca la anul sau peste ceva timp lumea să spună: "wow, îmi place schimbarea" sau "ce ai făcut de arăţi aşa bine?".
P.S.: Altădată când mânânci mult şi aiurea gândeşte-te că nu şti niciodată când vine o excursie şi s-ar putea să te simţi prost legat de felul în care arăţi.