| stalin1999 a întrebat:

Am 18 ani si de o luna(cam asa) am incaput sa tusesc, am fost cu bicicleta vreo 30 de km si am transpirat si am stat asa dar inainte de asta tot tuseam putin pentru ca am luat raceala de la un prieten. Am fost la doctorul de familie si a spus ca nu am nimic la plamani mi-a dat un antibiotic dar nu prea a avut efect si am renuntat la el pentru ca mi-a spus un medic mult mai bun sa nu iau acel antibioatic si sa trec la un medicament (nu mai stiu cum se numeste) si sa veau sirop. Problema e ca tusesc pana vars(o singura data ma varsat si am zis sa intreb pe cineva aici) si raman pentru 2-5 secunde asa fara aer(adica nu pot sa trag aer pentru ca am tusit pana nu am mai putut) dar dupa 30-40 de minute chiar si o ora sau mai mult nu mai am treaba si tot asa... tusesc rar dar e enervant sa tusesc asa. Ma ajuta cineva big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat