| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. Am 18 ani si de vreo doua zile am o ușoară diaree si de la ultimul scaun ma doare burta tare. Se poate sa fie cancer de colon sau sindrom de intestin iritabil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nici unul.
Tine 3 zile dieta, dar prima zi nu manca nimic. Bei doar ceai de musetel (fara zahar! ), iar in a doua parte a zilei poti manca niste mere razulite, cu 2-3 biscuiti simplii.
Doar a doua zi incepi treptat, cu mancaruri usoare, dietetice, dar cu masura.

| dinaprilie a răspuns:

Salut, se poate sa ai si o usoara hihipohondrie? Serios vorbesc. Este destul de "scarry" ca de la un scaun moale ai sarit la doua diagnostice unul mai rau ca celalalt.

| Vântulalb a răspuns:

Nici una nici alta. Doar un deranjament de la cine stie ce alimente. Bea si tu niste ceai de menta sau mananca orez fiert simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur ai o eneterocolita.
Mananca: banane, orez, bea ceai
O enterocolita poate tine si 3 saptamani
(Zic din experienta).
Daca nu ai varsat esti norocos

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Sau ai un glonț în cap. Sau ai murit dar nu-ți dai seama.

| GigelCalutzu880 a răspuns:

Nu, cred ca ai mancat ceva care nu ti-a prins bine