| tasica a întrebat:

Salut, am 18 ani si sunt baiat.
Stie cineva cum as putea sa imi ingros vocea? sau sa nu o mai am asa de copil? mentionez ca sunt fumator si nimic(nu fumez din acest motiv evident)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea ai cum sa iti modifici vocea, asta nu se poate schimba cu nimic, tine de mostenirea ta genetica.
Dra, nu-ti fa probleme, pentru ca, asa cum te auzi tu, nu te aud si ceilalti. Vocea noastra suna diferit cand ne-o auzim noi, fata de cum ne aud ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul ti-a influentat vocea, vezi ce faci daca fumezi?
Ti-ai facut-o cu mana ta.Distrusule.Huooooo

| Crisstinayy12 a răspuns:

Buna,ar exista ceva medicamente dar sunt scumpe si nesanatoase. Nu mai fuma, fumatul face vocea si mai rau. Inscrie-te la disney voice si mai castigi niste banuti

| CezaraEM a răspuns:

Nu cred ca se poate face ceva. Asa esti tu creat, facut, asa esti tu si esti UNIC in felul tau! Asa ca nu iti face griji, cine te place, te va placea si asa :->

| Kingsley a răspuns:

Asta tine de genetica. Vocea e lasata de "mama natura". Nu ai cum sa o schimbi. Scuze...

| Sorinx a răspuns:

Eu am prea groasa si am 13 ani