| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani, 1.93 si am o mica problema. Dimineata cand ma scol si am stomacul gol, ma uit in oglinda si nu am burta. Dar dupa ce mananc sau beau ceva, se vede burta...chiar destul de mare. Asta inseamna ca sunt gras? Ce as putea sa fac sa nu mi se mai mareasca burta atat de mult? Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Poi banuiesc ca din cauza faptului ca mananci mult sau consumi sucuri care te fac sa te umfli in burta, sau bei multa apa.cauta sa fii mai protejat.sa mananci de 3 ori pe zi cate putin, lichidele la fel sa nu exagerezi si nu ar strica sa iesi un jogging de dimineata si seara si va fi totul bine

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Mananca mai putinlaughing.

| cucalic a răspuns:

Este normal ca dimineata sa ai burta trasasaddeoarece nu ai nimic in stomaclaughingiar dupa ce manaci e normal sa iti apara un pic de burticahee heeasa ca nu te impacientabee

| undercovergirl a răspuns:

Buna.

Incearca sa nu mai mananci dupa ora 20. 00 sau daca nu poti mananca ceva usor, un fruct, un iaurt, etc. De asemenea daca bei sucuri carbogazoase ar trebui sa renunti definitiv la ele si sa bei cat mai multa apa plata. O serie de 25 abdomene in fiecare seara te-ar ajuta foarte mult la intarirea muschilor abdominali.
Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bauturi carbogazoase nu prea beau, nici apa prea multa dar mananc rar si mult. Cred ca asta e problema...multumesc pentru ajutor

| Is There Love In Space? a răspuns:

Mananca mai des si putin de fiecare data. Nu manca la o masa prea mult...