| Ritska a întrebat:

Am o problema cu Micul Dejun, niciodata nu pot sa mananc dimineata dupa ce ma scol, inainte de a pleca la scoala. Ma scol la 6:30 si plec la 7:00, desi am timp sa mananc, stomacul refuza orice, nu am nici pofta nici nimic chiar daca imi e foame, mi se pare ciudat!

Ceva solutii?! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Nici eu nu puteam manca dimineata cand eram la scoala. Dar acum nu pot sa ma dau jos din pat daca nu mananc ceva, in fiecare dimineata indiferent de ora acum am pofta de mancare si nu pot face nimic fara un sandwich.omleta sau orice,ceva acolobig grin
Eu zic sa nu te ingrijorezi ai putea incepe sa bei o cana de ceai,apoi de lapte, mai tarziu poti incerca cereale cu lapte.
Iar daca nu merge nici asa mananci cand poti, dupa ora 8 banuiesc ca poti manca.
Las-o mai moale cu snakcs-urile,chipsuri,sucuri acidulate, mai ales Cola. Si mananca multe fructe care contin vitamine, ai nevoie de vitamine si minerale.
Sanatate!

2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Nu mananci nimic! Poti manca in prima paza de la scoala!

| Ritska explică:

Pai mananc cam la 9 sau la 10 dar nu am timp tot timpul si nu pot manca ceva consistent ca acasa.