| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am 2 bubite mici intre picior si zona genitala? s-ar putea ca astia sa fie negi genitali? sunt foarte speriata....nu am avut relatii sexuale de 1 an si ceva..acum mi-au aparut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cum arata, dar pot fi negi genitali. Infectia cu HPV are perioada lunga de incubatie, simptomele pot aparea dupa ani de zile de la contactul infectant. Si se poate transmite in ciuda folosirii prezervativului, de aceea cuplurile isi fac test HPV inainte de a avea contacte sexuale.

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un dermatolog, acesta le va vedea si-ti va pune un diagnostic concret.