| GreyShaw a întrebat:

Salut am 21 de ani. problema persistă mai mereu să spun aşa am probleme cu nervii, adică dacă cineva mă supără, enervează, face ceva ce nu-mi convine, îmi vine mai bine să-l îndepărtez. chiar şi pe cea mai apropiată persoană dacă îmi greşeşte este totul ca şi cum n-aş fi cunoscut-o să zic aşa.

Ce vreau să spun este că. de la vreo 16 ani tot am problema asta n-am crezut până acum că va deveni serioasă. dar am realizat că mă enervez aproape din orice, explodez de nervii, ură, nu ştiu ce să fac. uneori mi-am dat părerea că-s gen ca vremea, azi sunt happy şi altecele şi peste jumate de oră dacă ai spus ceva ce nu-mi convine, glumă sau altele, o iau razna urât, turbez de nervii.
Îmi spune-ţi vă rog ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa te adresezi, cat mai repede, unui psiholog.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un control la psihiatru.

| MUFFIN0000 a răspuns:

Asculta muzica precum emeli sande read all about it https://www.youtube.com/watch?v=vaAVByGaON0 si altele asa mai linistite sau jazz. poate te ajuta incearca