| alexandru1014 a întrebat:

Am 24 de ani și de ceva timp pe limba mi-au ieșit un fel de bubițe mici, rosi cu ceva alb pe limba.
Nu ma deranjează la mancat.
Ce ar putea fi!? Dacă a mai trecut cineva prin asta.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AncuxD a răspuns:

Sunt probabil afte. Trec cu timpul sau daca ajung sa se deranjeze sunt la farmacie diferite geluri sau spray-uri. De exemplu Aftiblock.

| Crisstinne1 a răspuns:

Cel mai probabil au aparut de la alimente, cum ar fi fructe sau legume care nu au fost spalate bine. In cateva zile vor trece de la sine. Nu ai de ce sa te ingrijorezi