| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.De cate ori m-am epilat in zona pubiana mi-au iesit niste bubite mici si rosi ce ma mancau drept a trecut ceva timp de cand m-am epilat vreo o saptamana si ceva si tot nu sau dus toate dar parul a crescut. spuneti-mi va rog cu ce sa ma dau dupa ce ma epilezz! mersi

6 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Este un gel de la farmec dupa epilare http://www.dasolutii.ro/img/p/246-385-large.jpg il gasesti in magazinele mari gen: real, auchan, selgros etc. bafta

| happy_7964 a răspuns:

Incearca sa respecti toate normele de igiena. Epileaza-te dupa ce faci dus. Daca folosesti aparatul de ras nu il lasa niciodata fara capac si nu il folosi mai mult de o saptamana. Sunt anumite aparate care au pe acele benzi un fel gel cu aloe vera pentru pielea sensibila. Altceva nu stiu ce sa zic.

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Iti recomand Sudocrem. Se gaseste la farmacie si e ft buna. Eu am patit la fel pe maini si dupa o saptamana deja au trecut. Sa te dai numai cu ea dupa epilare si in zilele urmatoare si nu o sa mai ai nimic.

| danco a răspuns:

Nu e bine sa folosesti ceara acolo. foloseste aparatul de ras. e mai puti traumatizant. zona e prea sensibila si se poate infecta f usor. nu te lua dupa sfaturile unor colege, dudui de la salon care nu au mai mult de 8 clase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schiimba ceara, incearca cu aloe sau titanium. www.tpb.ro - dotari si consumabile pentru saloane de infrumusetare. Poti incerca kitul de epilare cu ceara pentru inceput

| ottovintila a răspuns:

Cel mai bun este uleiul de dupa epilat special pentru a calma zona epilata. Acesta e cu musetel sau mentolat. Le gasesti la Total Pro Beauty www.tpb.ro