| Marceltst a întrebat:

Salut.
Am 80 kg. Si 1.75.
Am inceput un regim cu care slabesc 2 kg pe saptamana.
Fac si sport in fiecare zi.
Beau 2-3 litri de apa
Vreau sa ajung la 70kg.
O sa mi se lase pielea dupa ce slabesc?
Si daca da, cum fac sa se traga?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Daca nu slabesti mult si brusc nu se lasa, iar la -10 kg nici nu se pune problema. De retras se "retrage" doar prin operatie dar la tine nu e cazul.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Mai bine previi lasarea pielii, ca apoi n-o mai ridici inapoi numai cu operatie.
Nu slabi brusc, nu este nici sanatos, nici recomandat. Dar daca spui ca faci sport, nu ar trebui sa ti se lase pielea. Sportul tonifiaza.
Te-ar mai ajuta masajul, in fiecare seara cand stai la tv maseaza-ti zonele problema.