| maddog95 a întrebat:

am 80 kg si 1, 80 as vrea sa stiu daca nu sunt cumva prea gras pentru aceasta inaltime a si am 16 ani, as mai dori niste sfaturi despre cum sa-mi lucrez putin abdomenul si pectoralii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Corp superb, pentru aceasta varsta. Piept culcat si la 45. Abdomene de la coarda, catarari, bazin, iar seara in pozitie culcat, cu mainile sub sezuta, picioarele la 45de grade fara sa le lasi jos, iti scrii numele intreg incet. Pentru masa foloseste greutati meri, iar pentru fibrare greutati mici. Pa!

| FoarteLetargic a răspuns:

Exercitii fizice. Abdomene si alergari multe. Incearca sa mananci cat mai sanatos.
Funda?happy

| deutSa a răspuns:

Fa cat mai multe flotari si abdomene!

Esti cam plinut la inaltimea ta [ 2-3 kg in minus n-ar strica], dar si mult prea inalt pentru 16 ani straight face

| Phantoms a răspuns:

Crede-ma esti perfect pentru varsta ta daca vrei muschi iti recomand alergari si o luna de sala fara sa iei prosti...Si sa mananci cat mai sanatos posiblil.

| McDLove_6908 a răspuns:

Esti cam gasut fara suparare... ar trebui sa ai in jur de 70 kg pentru inaltimea ta. Pentru abdomen si pectorali fa exercitii: abdomene, ridicari de greutati. cel mai bine du-te la sala! Sper ca te-am ajutat. big grin

| laviniicka a răspuns:

Ai greutatea perfecta