| 00000Anonimul00000 a întrebat:

Am 15 ani, nu sunt slab..nu sunt gras..doar am putina burtica ca na..bere/mancare laughing
As vrea niste sfaturi..cum sa dau burta jos..si sa slabesc(ca sa ma apuc de sala..si sa formez patratelele)dar vreau acasa.
Cat sa alerg pe zi?
Ce sa mananc? Eu s pretentios la mancare. Daca mananc dimineata 1 sandwich sau 1 omleta(5oua manc eu) e bine? Si restul zilei la scoala 1 sandwich cu sunca praga de la mega si pe seara fructe.E bine?
Am inceput sa beau si albus de ou. 2 pe zi, e bine la varsta mea? Ca stiu ca e cea mai bogata si naturala sursa de proteine.

Acum sa trecem la sala.
Eu vreau sa lucrez:
Bicepsul
Abdomenul
Pectoralii
Antebratu

Ce exercitii imi recomandati ca sa lucrez aceste zone..as vrea unele pe care le pot face acasa. Tin sa mentionez ca am un set de gantere si eu fac cu 6kg pe mana. Vreau exercitii pentru acele zone ale corpului acasa. Fara gantere sau cu ele si la sala si cate repetari si cate seturi..gen 3x15

Dau funda..va rog ajutati-ma
Imi puteti da si link da sa fie scurt si la obiect..si sa inteleg.
Da mai bine imibspuneti voi, multumesc.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 - ca na..bere/mancare KAPUT
2 - alimentație fără excese
3 - vezi aici:
http://www.slabestecuserban.ro/antrenament-5-exercitii-pentru-abdomen/

| Cosmin86 a răspuns:

Antrenament acasa? Tu vrei sa ramai firav?

"sala acasa" = aberatie de copii firavi care vor sa ramana firavi

| BuLaNNNeL a răspuns:

Pentru brat mare, tricepsul este cel responsabil, la tine e lipsa. Picioarele- lipsa, spate-lipsa, trapez-lipsa. Esti pe bucăți? Lasă șuncă praga, e industrială. Nu mai bea oua crude ca nu stii cum dai in salmonela, aia se făcea acu 30-40 de ani, când procesele chimice nu erau asa răspândite.

| Laura927 a răspuns:

De la berea fara alcool nu te ingrasi stai linistit.e de la mancarica care ti-o pune maicata in farfurie.

| Kerre a răspuns:

De ce nu lucrezi toate grupele musculare? vrei sa arati ca o gaina? Si cu alimentatia aia nu o sa ajungi prea departe ca si cu antrenamentele acasa.

| Mirris a răspuns:

Mai putina bere si mai multa munca.Sanatate?

| Razvy213 a răspuns:

1.alearga prin parcuri, la inceput o sa fie greu dar daca vei alerga in fiecare zi corpul se va invata si nu o sa-ti mai fie greu.
2. Mananca sanatos fructe/legume
3. abdomenele sunt cele mai bune pentru patratele si sa dai burta jos laughing
bafta multa sanatate

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razvy213):

Mancat sanatos nu inseamna fructe si legume... asta repeta toti habarnistii ca o moara stricata.