| VuVuZeLă a întrebat:

Salut.Am aflat ca masturbarea e pacat, si de aceea am decis sa ma opresc.Acum,cand simt nevoie sa ma masturbez, ma abtin dar ma doare penisul.De ce? Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Ideea e ca intrebarea pe care ai pus-o ai facut-o din sinceritate. Eu apreciez sinceritatea, indiferent de ce iti raspund ceilalti. Mai ales daca esti adolescent/tanar simti nevoia sa te masturbezi. Daca te vei abtine vei avea la inceput dureri, probabil vor disparea. Ce nu va disparea insa va fi ejacularea. Vei avea polutii nocturne (adica ejaculezi in somn) si iti vei tot spala pantalonii aia de pijama. Nu stiu cat de pacat este, dar daca n-ai o femeie mai bine te masturbezi cand simti nevoia decat sa ejaculezi in pijamale...

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Sa mergi la doctor? Din cauza ca te masturbai te-ai obisnuit, iar acum uit! Mai asteapta putin. Daca te doare du-te la doctor!

| Gizăz a răspuns:

Cică de ce merge ţara asta aşa „bine". E plină de imbecili care-şi au locul în Evul Mediu şi de hoţi care-i fură.

| Domyno a răspuns:

Really? Atunci si sexul e pacat nu? O sa ajungem in "centrul pamantului" laughing
Si cam cat ai reusit sa te abtii thinkinglaughing

| Ancestralsoul a răspuns:

Si tu crezi ca daca popa zice ca e pacat, el nu s-a masturbat? laughing)) Esti comic.Si sex-ul in afara casatoriei e pacat, asa ca ori te casatoresti ori treci la abstinenta totala daca nu vrei sa arzi in focul lui michiduta.Si daca asta ar fi singurul tau pacat ar fi bine, dar ma tem ca nu este. Daca esti credincios e simplu, discuta cu preotul. Daca nu esti nu mai vad rostul intrebarii. Te doare datorita ca probabil ai erectii puternice si cum nu te mai joci tensiunea creste.Mergi la medic sa iti dea calmante daca nu mai suporti.Vezi ca in biblie spune ca e pacat :"cu gandul, cu vorba si cu fapta", deci si daca doar te gandesti e la fel de mare pacatul.Ma intreb oare cum pot oamenii sa creada toate aceste lucruri d'oh.

| ADY_5784 a răspuns:

laughingrolling on the floor Frate cum poti sa pui o intrebare din asta aici? tine-o pentru tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu scrie si in biblie ca masturbare e pacat...o sa ajungi in iad [pe scurt ceea ce scrie in biblie] ne vedem acolo laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios? Cine a spus ca "a se satisface" e pacat e un mare prost, asta ar insemna ca nu mai ai dreptul la placere... e o prostie...fa-o frate in continuare, bucurate de ceea ce faci, si nu mai crede ce se zice, ca nu-i adevarat." ala e pacat, ala e pacat ". Da ce mama mea credeti asa de mult in chestiile astea?!

| Bianca4926 a răspuns:

Vezi ca te dat pe facebook la cele mai tampite intrebari si raspunsuri de pe tpu...Ps Uita-te la raspunsuri!

| Li200La a răspuns:

Te doare pentru ca te ai obișnuit. E ca și un drog care provoacă dependenta. Nu știu de ce te ai oprit. E o chestie perfect normala. Cat despre religie...sunt multe astfel de chestii inutile care se considera păcat. Spre exemlu: sa te epilezi, sa te pensezi, sa porti pantaloni scurți de la genunchi în sus, ca fata sa nu te îmbraci în fusta la biserica...

| Adus a răspuns:

Lol da-mi exact versetul si cartea din Biblie care mentioneaza masturbarea ca pacat...