| Gabigeebyyy a întrebat:

Poate masturbarea sa afecteze performantele sexuale? Adica acum 2 zile am facut sex prima data cu o fata si nu mi s-a parut aproape deloc relaxant. Abia mi s-a sculat si a trebuit sa ma masturbez ca sa ma termin.
Cat timp trebuie sa ma abtin din a mai face asta pentru a imi "creste" performantele sexuale?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Fa o pauza de 1-2 saptamani de masturbare si apoi totul va fi ok.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

''Performanta sexuala'' poate fi influentata si/sau sa fie situata intr-un raport direct proportional cu ''atractia sexuala'' pe care ti-o insufla partenera de sex. big grin Se poate presupune ca cel mai probabil lipsa de atractivitate evidenta fata de fata respectiva a reprezentat motivul principal ca NU ti s-a sculat plua ca lumea si ti-a ramas semi bleaga. Este greu de crezut ca masturbarea a provocat esecul care ti s-a intamplat big grin

| doctorandus a răspuns:

Eu m-am masturbat ani de zile si la primul meu contact sexual s-a plans fata ca dureaza prea mult. Bine, pentru ea time is money. Nu am avut probleme cu erectia.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut, da influențează foarte mult. Masturbarea in exces scade "pofta" de sex si nu o sa te mai exciti asa tare alături de o femeie, deci nu o sa mai ai aceeasi plăcere. La fel si filmele porno, dacă urmărești prea mult iti faci in minte un caracter perfect de femeie pe care nu o sa il găsești in real life. Dacă ai ce, mai bine **** decat sa faci laba. Spor!