| varogsanuvasuparati a întrebat:

Am aproape 12 ani. Sunt răcită de miercuri. Tușesc destul de tare, ca în acel moment când o persoană tușește și îi ies mucozități, dar mie nu îmi ies. Mâine ar fi indicat să mă duc la școală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da. Mergi la scoala. Nu ai scutire si nu cred că e contagios. Discuți cu medicul școlar sau de familie si vezi ce e de facut.

| varogsanuvasuparati explică (pentru Donsavas):

Am mers la medic, acum am cerut doar un punct de vedere al vostru!

| Donsavas a răspuns:

Nu ti a dat scutire, atunci nu esti scutit sa absentezi.

| LetalShot a răspuns:

Sincer si eu am asa ceva dar de cateva luni bune, nu am lipsit de la scoala.
Amu' nust' poatela tine e diferit *am 14 ani*