| danutu2001 a întrebat:

Salut, am aproape 17 ani si de câteva zile, cam o săptămână vine un miros din zona testiculelor ca de transpirație sau poate nu. E ceva ciudat. Si mi-am dat si cu deodorant in zona aia si nimic, după câteva ore miroase... Si am si aruncat un scaun ca mirosea. Si acum si patul si tot dau cu spray pe unde miroase, pe pat, scaun etc. Ce sa fac? Ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheDorothy a răspuns:

Iti inteleg perfect situatia complicata cu familia! Insa daca tatal tau nu te asculta, ar trebui sa vorbesti cu mama ta sau sa gasesti un adult care sa te asculte! Stiu ca multe dintre problemele genitale pot fi rusionase, insa ele sunt probleme normale ce nu ar trebui stigmatizate.Ele pot aparea oricui! Mult succes si sper sa gasesti pe cineva care sa te asculte! Pace!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te cu apa calda si sapun de 2-3 ori pe zi, ca asa este nromal, mai ales in timpul verii.

| anonimg a răspuns:

Dușul trebuie să fie zilnic; si zona spălată de fiecare dată când folosești toaleta.
Lenjeria intimă si cea de pat trebuie să fie întotdeauna curate.

| danutu2001 explică (pentru anonimg):

Pai tata daca vede ca fac dus zilnic face ca toate alea...

| TheDorothy a răspuns (pentru danutu2001):

Iti inteleg perfect situatia complicata cu familia! Insa daca tatal tau nu te asculta, ar trebui sa vorbesti cu mama ta sau sa gasesti un adult care sa te asculte! Stiu ca multe dintre problemele genitale pot fi rusionase, insa ele sunt probleme normale ce nu ar trebui stigmatizate.Ele pot aparea oricui! Mult succes si sper sa gasesti pe cineva care sa te asculte! Pace!

| Elena9328 a răspuns:

Oi avea vreo infecție.
Du te la medic.
La urologie.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Foloseste apa cu sapunulul. Si, nu te mai masturba toata ziua, gaseste-ti o prietena.

| TheDorothy a răspuns:

Buna! Este foarte probabil sa ai o problema de tip hormonal sau bacterian in zona gonadelor! Parerea mea este ca ar trebui sa te adresezi unui medic specialist! Deasemenea incearca sa mentii o igiena cat mai corespunzatoarea asupra zonei tale intime!

| danutu2001 explică (pentru TheDorothy):

Si cum le spun alor mei. Nu le am spus nimic niciodată de rușine legat de igiena si se mirau de ce fac dus asa des. Si cand am polutii nocturne nu le spun... Si ma ascund de rușine