| anonim_4396 a întrebat:

Am avut pe scrot ceva ca un bob de mazare care se vedea la suprafata, era alb si mai mult ca sigur era un chist sebaceu. In ultima vreme am avut mancarimi si dureri daca il strangeam, dar acum a disparut. Ce parere aveti, e totul in regula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Reghqen a răspuns:

Cred ca era un furunc și eu avut aceleași simbdrome prima dată mi-a apărut un mic nodul cât un bob de fasole și foarte dureros iar a doua zi s-a umflat cam cât o nucă și ma durea atât de tare încât nu puteam să stau nici pe scaun până la urmă mi-am luat inima în dinți și mi l-am stors singur o să te doară foarte rău nu ca vreau să te înfricoșez dar mai bine îți spun adevărul o să curgă niște puroi și niște coptură iar în câteva zile îți trece. Furuncul este dat de stafilococi auri se concentrează într-un anumit punct al corpului și își începe cursul.