| User1678 a întrebat:

Salut, am avut un accident ieri si am o gaura sub buza inferioara, ce mâncare aș putea sa încerc sa mănânc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Alimente lichide. Se consuma repede, nu e efect mecanic prea mare ca sa mesteci sau ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biscuiti cu lapte, orez mucilagiu

| mihaela000ela a răspuns:

Lichida,dar cu paiul cateva zile.Dar sfatul unui medic te-ar ajuta mai mult.