| Anonim90945 a întrebat:

Salut! Am avut un incident la scoala, cineva i-a dat o palma fratelui meu iar respectivul era cu 4 clase mai mare decat noi, s-a ajuns la politie pentru ca a sunat fratele meu pentru ca asa a zis mama iar acum noi am picat in nume de rau. In fiecare zi ni se spune ca de ce am sunat si tot felul de chestii de genul de la profesori. Azi le-am spus daca era mai bine sa il bagam in coma pentru ca noi am fost la box iar profesorii au spus ca era mai bine asa... In fine, posibil din cauza stresului posibil, mi-au aparut cosuri pe fata din ce in ce mai multe. Intrebarea mea este: cum as putea sa scap de ele? Nu este vorba ca sunt exclus sau ceva de genul dar se vede aiurea. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cosurile de pe fata apar de la nesplare, nu de la stres!
Spala fata cu apa calda si sapun dimineata si seara, si ai grija sa o cureti foarte biine mai ales dupa ce faci sport, ca transpiratia amestecata cu praful se depune in porii fetei, astupa porii care duc la crearea de puncte negre care se inflameaza si ajung bube pe fata (cosuri/acnee).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Coșurile nu au legătură.

| Anonim90945 explică (pentru sadrian46):

Pai cumva de cand s-a intamplat asta a inceput sa se agraveze

| 1234568807 a răspuns:

Trebuie de urgenta sa te dai cu toate solutiile dermatologice, nu e de gluma frate, in urma acelor cosuri poti ramane cu semne pe piele pentru toata viata

| king5151 a răspuns:

A trebuit sa povestesti un roman doar ca sa intrebi in final cum scapi de cosuri?