| Animeforlifee9921 a întrebat:

Salut. Am baut acum cateva minute o limonada si cred ca am inghitit un sambure de lamaie. Pot face apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Nu.Dar asta imi aminteste de o povestioara din manualele scolare de la clasele mici.Era despre un baiat care a mancat pe ascuns prune, cu tot cu sambure.Cand mama l-a intrebat, el a mintit ca nu, iar mama, ca sa-l sperie, i-a zis ca ii va creste un copac in burta.El a inceput sa planga si mama i-a zis ca era doar o gluma.laughing) Cred ca nu e diferenta mare intre tine si baiatul din poveste.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Eu știam de o varianta cu pepenele.
Fiecare cu variantele sale, aparent.

| gabicoo a răspuns:

Tu nu ai de învățat și de făcut lecții? Vezi că află doamna învățătoare că stai pe TPU și te scoate mâine la tablă.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu am mâncat pungi întregi de semințe prăjite, de dovleac, unele chiar și cu coaja.
N-am făcut apendicita.
Deci nici nu tu nu faci de la un singur sâmbure.
Calma, you're ok big grin

| Hyperion7 a răspuns:

Și nu numai floarea soarelui, ci și oricare alte semințe happy
Domnu cristi

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| 1234568807 a răspuns:

E prima oara cand inghiti un sambure? unde ai trait panacum, pe alta planeta?

| trophin a răspuns:

Nu

| Ilovedinero a răspuns:

Dar daca faci 200 de genuflexiuni maine ai febra musculara la maini? Nu, logicc ca n-ai cum de la 1 sambure

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Iti va creste un pom cu lamai din tine.