| JuAl a întrebat:

Am cateva intrebari... Merita gumele nicorette pentru a te lasa de fumat? Cat costa? As dori raspunsuri din partea celor care au incercat sa din partea celor care au un prieten/ruda/cunostinta care au incercat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai depinde cat de mult fumai inainte daca fumai 1 pachet pe zi ai nevoie sa incepi cu nicorette de 4 mg parca era, mai exista o varianta mai slaba putin de 2 mg nicotina.
Pentru mine s-a meritat, in perioada cand mesteci aceasta guma nu vei mai simti sa fumezi, dar depinde in primul rand de ambitia ta.
Acest nicorette are is usoare efecte adverse adica unora le poate provoca tusea pentru ca daca mesteci prea repede te poate irita pe gat sau alte persoane le apuca sughitul, pentru ca cea de 4 mg este cam tare ce-i drept, dar cand te obisnuiesti nu iti va mai parea asa si oricum este mult mai sanatoasa aceasta nicotina decat o tigara normala care are pe langa nicotina peste 4000 de substante unele nocive.
Pretul este undeva la 30 de lei un flacon/blister cu 30 de bucati.

| JuAl explică (pentru Simpatic):

Am incercat. Imi place cum ma gadila de la gat in jos. Si chiat functioneaza.

| Donsavas a răspuns:

Ia nicorrete de 2 mg. Este f bun. L am incercat si eu si m-a ajutat în perioada cand fumam. Dacă Nu, scapi de dependenta cu medicatie psihiatrica.

| JuAl explică (pentru Donsavas):

Dar guma nicorrete are oarecum un efect de relaxare?

| Donsavas a răspuns (pentru JuAl):

Te poti relaxa cu orice gumă. Mestecatul in sine este relaxant.