| AdiyAdriann a întrebat:

Am dat cu erbicid /pesticid dupa ce am taiat iarba din curte. Si un membru al familiei a scapat seminte pe jos si le-a mancat, doar din gramada de sus. E periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Mult mai expusa riscului de intoxicare ( prin stropirea tegumentelor)a fost persoana care a diluat produsul concentrat in vederea folosirii, decat cel care a rontait semintele "din gramada de sus ". Daca semnele intoxicatiei nu au aparut dupa 4-5 ore de la contactul cu toxicul, atunci noroc bun! --- nu se va intampla nimic.

4 răspunsuri:
| KraddyQ a răspuns:

Pregateste o lumanare!

| Maria_Miruna_1998 a răspuns:

Foarte.

| SherlockHolmes1999 a răspuns:

Da,trebuie dus numai decit, cit mai curind la medic.

| MihaelaAlexandra7 a răspuns:

Da. Poti muri. sad