| anonim_4396 a întrebat:

Negii pot fi contagiosi? Daca un membru al familiei are e posibil sa aiba si ceilalti? Virusul papiloma este cel care produce negii? Este periculos sau cancerigen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda... cam asa cica. Adica nu chiar direct. Poate prin rani, sange si lucruri de acest gen. Insa sunt foarte putine cazuri de acest fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il tai este periculos, se poate scapa de ei la dermatolog

| Raducons a răspuns:

Sunt urati si atat, nu o murit nimeni din cauza la negi, alunitele sunt periculoase cateodata.De luat nu cred ca se ia

| Camelia25 a răspuns:

Negii nu sunt contagioși, papiloma e o ciuperca molipsitoare. Unele alunite sunt cancerigene, sunt acelea mai mari care ies in relief și trebuie supravegheate