| Andrei200300 a întrebat:

Salut, am făcut niște analize și a ieșit la eozinofile 0.12, iar acolo scrie că normal ar trebui sa fie intre 0.05-0.7.e vreo problema că a ieșit puțin mai mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum sa fie mare daca normal este intre 0, 05 si 0, 7, cand 0, 12 este cu ceva mai mare de 0, 05 si cu mult mai mic decat 0, 7?

| Andrei200300 explică (pentru Ioandelasal):

Ai dreptate, scuze eram confuz, deci e ok 0.12? așa mi-a ieșit și ultima dată acum jumate de an

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei200300):

Nu sunt medic dar, daca intervalul bun este cel aratat de tine, atunci este bun 0, 12.