| Ionut58292 a întrebat:

Salut! Am fost afara si am fost lins de cainele vecinului, am mers in casa iar apoi m-am spalat pe maini unde am fost lins, dupa mi-am bagat degetul in nas, pot sa fac oare rabie? Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Roaga-l pe vecin sa-ti spuna daca cainele lui face rabie sau nu in urmatoarele cateva saptamani. Daca da, du-te si vorbeste cu medicul de familie.

| carlyy1765 a răspuns:

Nu, clar nu. În primul rand, te ai spălat. In al doilea rand, câinele ala sunt șanse de 0.1 la suta șanse sa aibă rabie ca doar nu ii vagabont. Stai liniștit, în plus doar citește cat de puține cazuri de rabie sunt în România.