| Robert1002 a întrebat:

M-am masturbat, mi-a venit iar dupa m-am spalat pe maini si m-am sters pe prosop. Dupa i-am bagat degetul in vagin, poate fi ceva? Nu i-a venit ciclul

12 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Felicitari, o sa ai gemeni.

| Robert1002 explică (pentru SoulReaver):

Caut un raspuns serios, daca imi poti da

| SoulReaver a răspuns (pentru Robert1002):

Pai uite-te ce intrebare ai pus in primul rand. Unde te-ai terminat? In palma pe ea, pe covor, pe televizor? Daca te-ai spalat pe maini cu sapun si te-ai sters nu sunt sanse sa ramana. Unele fete nu au ciclul regulat, daca are o dereglare poti sa stai mult si bine pana ii vine.

| Robert1002 explică (pentru SoulReaver):

Am pus si eu si ea mana. Dupa n am spalat si i am bagat degetul.In ultimele zile am facut o cam des.Si azi nu i-a venit.Ce crezi?

| SoulReaver a răspuns (pentru Robert1002):

Eu zic sa mai astepti oricum nu te mai scapa nimic daca e gravida. Eu cred ca tot e vorba de o dereglare menstruala.

| Robert1002 explică (pentru SoulReaver):

E vorba ca eu m-am spalat si ea si dupa i am bagat degetul, nu stiu daca mai era ceva pe deget si ne e frica.Trebuie sa plece la mare pe 22.Si ne e frica ca ii vine atunci sau ca e gravida?‍♂️

| Robert1002 explică (pentru SoulReaver):

Vreau sa zic ca am 15 ani si nu cred ca sperma e foarte formata

| SoulReaver a răspuns (pentru Robert1002):

Pai daca ii vine e bine daca e gravida va descurcati. Stiai consecintele inainte sa inmoi carnatul in ea nu? Ma nu zice nimeni sa nu va *** da ganditi in timp ce ***.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul scurt si probabil corect, este un NU categoric si mai ales daca masturbarea a avut loc in perioada infertila a ciclului. Insa pentru ca raspunsul sa fie obiectiv si sigur, ar fi fost absolut necesar sa fie cunoscut in ce moment al ciclului menstrual era iubita ta in acest moment, daca ERA sau NU ERA in perioada fertila.
Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM sau din ORICE si cu atat mai putin chiar si... din NIMIC, cum crede inca foarte multa lume. multi. Fiecare fata/femeie dar si baiat/barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul sa-si inceapa viata sexuala, ar trebui sa fie deja informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si ''mecanism'' de formare/producerea a unei sarcini. Daca ai fi fost deja bine informata, ai fi stiut ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata numai in cazul in care actul sexual (masturbarea) are loc in una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE, cea situata inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei atunci cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, deci NU poate sa provina din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI in cazul in care in mod cert sigur (si obligatoriu) sperma ajunge IN VAGIN, indiferent care ar fi cantitatea sau in ce loc din interiorul vaginului ajunge sperma. Fiindca nu ai prezentat toate datele strict necesare cum ar fi :
-- tipul ciclului menstrual, daca este regulat sau neregulat.
-- data la care a inceput ultima ei menstruatie,
-- data la care ar trebui/urma sa inceapa viitoarea menstruatie,
intr-o astfel de situatie nu se poate formula un raspuns obiectiv, cert si catusi de cat si precis si corect.
In concuzie finala, in cazul prezentat, se poate apecia ca d.p.d.v. teoretic dar si practic este aproape imposibil sa se poata forma o sarcina fiindca chiar si in cazul in care masturbarea amintita ar fi avut loc in perioada fertila, este greu de crezut ca a existat si cea de a 2-a conditie obligatorie si anume sa fi ramas sperma pe degetele tale si dupa ce ti le-ai spalat cu apa si sapun si pe urma i-ai atins vulva si vaginul. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este risc de sarcina.

| Sofer a răspuns:

Dacă te-ai spălat și șters. E clar ca nu mai sunt.

| Devil21 a răspuns:

Nu a ramas însărcinată, daca e adevarat tot ce ai spus nu are sanse sa fi ramas gravida.
E doar o simpla dereglare menstruală