| minix20 a întrebat:

Salut, am fost aseara la o apa termala la ora 12, gen apa aia termala era in afara gen si era fiarta si afara nu era cald ca era noaptea, am stat vreo doua ore in apa, dupa am iesit din ea si si m-am uscat bine cu prosopul si m-am imbracat bine, ieri nu simteam nimic dar acum parca simt ca am o raceala la plamani cand respir, oare se poate face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Mergi la medic pentru un consult și o radiografie pulmonară și până atunci: ceai cald cu miere și lămâie și un paracetamol! Poate scapi rapid fără alte probleme. Numai bine!

| adryang78 a răspuns:

Un consult medical, urgent, la pneumolog. Nu te speria, dar nici nu neglija problema.