| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost ieri seara la un majorat si ideea este ca a2a zi dimineața m-am trezit mahmur cu dureri de cap, pana aici totul normal mai ales fiindca am baut 6-7 shoturi de votcă plus vin. Grețuri nu am avut, doar că se întâmplă ceva foarte ciudat de azi dimineață. Când incerc sa mananc ceva simt ca ma 'înțeapă' violent varful gurii și in partea stânga al gatului in același timp. Am inteles din anumite pareri ca ar fi vorba de o infectie sau ceva din cauza iritatiei in zona respectiva a gurii. La votca respectiva stiu ca ma ardea foarte rau pe gat dar imi trecuse pe moment atunci. Tot raul a inceput a2a zi dimineața. Deci nu pot nici sa mananc ceva calumea ca deja incep durerile groaznice si nu stiu ce sa mai fac, mi e frica sa nu ma fi imbolnavit grav. Pentru mine este totuși o nedumerire să mă ia asa dintr-o data aceste simptome pentru simplu fapt ca am băut. (p.s : nu sunt alcoolic de fel, dar la ocazii beau cot la cot cu toata lumea)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica, sa te ia asa dintr-o data?
Dupa o noapte de baut cat bea un alcoolic, te mai interbi de ce te simti asa?
Asta este starea de rau, dupa betie!
Acum iti va lua 2-3 zile sa elimini tot alcoolul care ti-a afectat ficatul si iti da greturi si stari de rau.

| sparklingqueen a răspuns:

Nu ai nimic, esti doar un bețiv?

| Bronson1 a răspuns:

Poate te-ai imbatat, ai lesinat si a facut cineva sex cu tine, sau ti-a pus roofie in bautura. Daca te inteapa cerul gurii e posibil sa fie de la "extemporalul" oral. E plin de nemernici care fac astfel de lucruri!

S-o dam si in d-alea mai serioase,
Poate ai fumat sau ai stat intr-un norisor de fum, cum e pe la petreceri, si de la asta poate sa te intepe gatu. Cerul gurii poate te-a luat de la acid.
Gatul poate fi si de la o raceala, ca bei, transpiri, poate iesi la racoare si te-a prins.
Asta cu cerul gurii e mai ciudatica. Sigur n-ai mancat nimic fierbinte, sa fi muscat prea cu "furie" dintr-o shaorma lasata prea mult la microunde sau ceva, si sa te fi ars acolo. Nu stiu ce fac tinerii din ziua de azi la o betie, dar pe vremea mea, dupa niste shoturi, toata lumea fugea sa bage ceva la stomac.

Baga niste ceaiuri si vitamina C daca ai prin casa, poate pe maine te faci mai bine si atunci te poti relaxa, ca e ceva trecator.

| McGregor788 a răspuns (pentru Bronson1):

Mulțumesc pentru răspuns, intr-adevar eu cel puțin am 'halit' doar din aperitiv, care a fost servit la ora 5 după-amiaza iar după n-am mai mancat efectiv nimic pana a2a zi. numai dans, bagat shot uri cu fetele, una alta, si din ora in ora ieseam la o tigara cu baietii happy am cam fumat ceva oricum, aproape un pachet de tigari chiar.