| Iwliaaa a întrebat:

Bună, sâmbătă seară am fost la un majorat, toate bune și frumoase până a venit vorba de cele 18 provocări. (sau cel puțin așa s-a făcut la acest majorat) Respectiva a primit ca provocare să bea 18 shot-uri „talpă" cu un/o invitat/ă iar ea știind că nu am băut deloc m-a ales fix pe mine, de la al-8-lea shot deja gata, nu mai puteam, m-a luat amețeala și m-am dus la baie unde am și vomitat, deci după aceste shot-uri nu prea mai știu nimic, parcă zic că am și fumat sau doar am tras dintr-o țigară dar eram foarte dusă într-un univers paralel. Ideea este că de ieri dimineață, după ce m-am trezit, orice mănânc vomit. Mă doare gâtul, burta, capul (dar cred că burta și capul ar putea fi și de la menstruație). Idei cum aș putea să nu mai vomit tot ce mănânc? Am încercat cu zeamă de la acrituri dar neh, un gust foarte nașpa.
Nu faceți mișto, vă rog, am făcut acea provocare deoarece nu voiam să se supere sărbătorita. sper să înțelegeți.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Chiar daca s-ar fi supărat toti invitații împreună cu sărbătorita, tot nu trebuia să accepti să fi aleasă în jocuri ingrate, prostești.

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Poti sa bei niste suc de lamiae sau de rosii, iti taie putin greata.Asa e dupa ce bei foarte mult, a doua zi abia ca poti manca.O sa iti treaca in o zi sau doua.Incearca mai multe leacuri pentru mahmureala de pe google daca nu iti trece de la limonada sau suc de rosii.

| Adapter a răspuns:

Sa speram ca in tigara aia a fost doar tutun nu si alte substante interzise. Bea apa la temperatura camerei cate putina si incearca sa dormi ca ai nevoie de odihna, banuiesc ca esti mahmura. Dupa ce te vei odihni o sa poti manca, iar daca te simti la fel de rau mergi la doctor pentru niste teste.
Sanatate!