| eurica a întrebat:

Am fost implicat intr-o bataie si obrazul mi s-a umflat, stie cineva ce as putea face pentru a se desumfla mai repede? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Comprese cu apa rece, cu gheata sau cu carne inghetata (asta ultima e solutia care o foloseau boxerii dintotdeauna si daca nici ei nu stiu atunci cine? tongue).

4 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Daca a fost ceva recent comprese reci sau o punga cu carne de la congelator.

| Kyrie a răspuns:

Esti barbat sau ce esti [numele tau e feminin desi te-ai adresat la am fost implicat(nu implicata)]

Lasa ranile in pace, ca sunt frumoase laughing

| rousz a răspuns:

Compresa altceva ce?

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Poti sa iti pui comprese cu apa rece, o punga cu carne congelata sau o bucata de gheata, Succes!