| Nebunaticuuuuu a întrebat:

Salut.am fost l fotbal si nu stiu cum am facut de mi s-a dat rotula intro parte.am fost l spital abia dup o luna si m-a operat la genunchi.mi-a bagat un fel de coaroana d sarma nu stiu ce era care sami tina rotula dreapta si acum stau in ghips cu picoru o luna.as vrea sa stiu dac mai pot s indoi picoru dupa cemi scoate gipsu de la acea coroana ca ma cam jeneaza cand misc un pic rotula.astept raspuns si sa stiu cine sa mai confruntat cu astfel de problema.multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Dupa scoaterea aparatului gipsat vei putea indoi genunchiul chiar daca ai montajul acela in jurul rotulei.
http://www.i-medic.ro/boli/ortopedie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un abecedar!