| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Salut, am fost la dentist ca sa-mi fac niste carii, totul bine mi le-a facut (doar una ca tot nu se oprea din sangerare si a ramas pentru data viitoare). Imi facuse 4 carii mici. Dupa ce am terminat, dupa 2-3 ore m-am dus si eu la masa, dar cand musc, e o durere mica iar daca fortez, se vede cum sangereaza ft putin, se vede pe langa zona plombei sange. Deocamdata a trecut o zi, dar tot asa e, n-am mai avut problema asta pana acum, ma gandeam ca poate e normal sau ceva si ar trece de la sine desi nu prea stiu cum. Deocamdata mi-am zis ca mai stau asa o zi, iar daca continua tot asa, o sa sun la stomatolog in leg cu asta. Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Salut,si eu am fost recent cu aceeasi problema pentru carii. Dupa ce am fost la dentist, tot ma durea si pe mine (nu imi sangera). Normal nu mai trebuia sa merg la dentist pentru ca terminase deja cu plombele.Dar durerea deja devenea insuportabila.Problema era de la nerv.

Nu stiu, eu nu am intalnit problema asta cu sangerarea.Dar e foarte posibil sa nu iti fi pus material (plomba) indeajuns, cat sa nu sangereze. Unii stomatologi pun foarte putin. Recomandarea mea este sa nu mai astept, sa suni stomatologul sa vezi ce poti face. Poate te vei duce si se va uita si va mai pune acel material pentru plomba.

Nu stiu daca poate sa fie si de la nerv, dar mai multe iti va zice stomatologul.

Sper ca te am ajutat!