| sandmonkey a întrebat:

Salut, am fost la doctor sa-mi schimb ochelarii cu dioptrii de 2.50 si 2.75 deoarece incepuse sa ma doara capul de la ei. Am fost la control dupa un an, nu dupa 6 luni, iar acesta mi-a schimbat dioptriile in 1.50 si 2.50.
Ideea e ca eu vad foarte bine cu ei, dar stiam ca miopia nu poate sa se vindece doar sa stagneze(am 17 ani).
E adevarat sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu ne ceri cu alte cuvinte să zicem altceva decât ți-a zis medicul care te-a CONSULTAT. Interesant!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știai greșit.
Ca să îți schimbe dioptriile, a testat cu niște lentile mobile puse în montură dacă vezi bine, așa-i? Dacă ai văzut bine, înseamnă ca aceasta este situația ochilor tăi acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cum se modifica, daca tu vezi bine asta e. Aceeasi intrebare o aveam si eu acum cativa ani dupa ce dioptria de 2.5 se transformase in 2. Chiar daca vedeam bine eram eu nedumerita.
Deci e ok..nu iti face probleme