| Nustiucinece a întrebat:

Salut, am fost la mai mult doctori la inceput crezand ca aveam o problema cu sistemul nervos dar intr-un final am aflat ca am o problema cu circulatia sangelui mai ales in mana dreapta am vizitat mai multe spitale si nu am primit mai nimic decat un tratament de rahat care il i-au de 2 luni si e din ce in ce mai rau pe zi ce trebuie incep sa nu imi mai simt degetele de la mana dreapta. va rog un regim sau ceva care sa faca bine la circulatie, sport nu prea mai pot face ca de abia ma tin pe picioare incet incet numai imi simt corpul deloc va rog frumos cineva sa ma ajute

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Tu esti convins(a) ca e de la circulatie?
Ai putea sa mai validezi odata asta cu un alt doctor?
Ai fost muscat(a) de vreo capusa in ultimii 5 ani?

| Nustiucinece explică (pentru cristimihailov):

Da
Am fost la mai multi.
Nu

| cristimihailov a răspuns:

Bun, am inteles. Dar "de la circulatie" e destul de generic.

Este de la circulatie in sensul ca ai anumite vase micsorate? Sau e generalizat? Sau depuneri pe vase foarte multe? Sau tensiune foarte mica?

La cat de general este nu pot decat sa ma gandesc la max gerson. Cauta pe net ce vrea sa spuna. Este si un film despre el. Insa, te rog ia in calcul: nu am nici o tangenta cu medicina.

| McAlLe97 a răspuns:

Buna!
Daca te simti rau de la tratamentul acela ar fi bine sa nu-l mai continui si sa te duci la un control de specialitate la un spital privat.
Succes!