| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost la sala si am facut niste abdomene si m-a durut spatele, cred ca e vorba de o durere lombara.Incepuse sa ma doara primele 2 zile putin in jos, dar acum nu prea se mai simte nimic, adica nu ma doare asa daca stau sau fac gen tractiuni, fandari, ma doare cand ma asez in pat, cand ma ridic din el da nu mereu, uneori ma doare unoeri nu.Au trecut 7 zile de cand am aceasta problema.Ce zicsti imi trece? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RRoberto2018 a răspuns:

Salut. Nu cred ca e grav.Primul reflex a fost sa-ti zic ca poate e febra musculara, dar apoi am vazut ca inca te doare dupa 7 zile si m-am oprit.Mai multa atentie la repetarile pe care le faci cand mergi la sala, nu te epuiza. Nu ai mentionat pentru ce mergi la sala( sa slabesti sau " sa faci muschi". Cand faci antrenamente la sala, mai mult nu inseamna mai bine, deci nu te rupe, Incearca sa te dai pe langa unii mai vechi de prin sala si mai " fura " de la ei informatii. Pentru durere nu am alte sfaturi decat repaus, multa apa si daca se poate, masaj in locul care doare. O sa treaca!

2 răspunsuri:
| HugeHulk a răspuns:

Mergi la farmacie eventual sa-ti dea vreo crema care sa te ajute. Ai si scolioza sau alte afectiuni ale coloanei? Eu fac powerlifting de cativa ani buni si am si eu probleme cu spatele de la indreptarile cu bara, dar de cand folosesc o centura mai de calitate si niste creme, a devenit ok totul.

| Ionutz2010 a răspuns (pentru HugeHulk):

Nu chiar nu am nimic, pot sa fac mukt chestii ma doare daca ma arunc in pat sau ma las exagerat de mult pe spate