| Doku2002 a întrebat:

Salut.
Am fost la un consult oftalmologic și mi s-au pus niste picături care dau ceata, cat este durata lor că sa nu mai vad in ceata, aproximativ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

1/2 ora sau mai putin. Ti s-a dilatat pupila, ca sa poata vedea medicul ce este in ochiul tau. Dureaza putin si isi revine.

| Atim a răspuns:

Eu, de regulă, după maxim juma de ora după consultație incep să văd normal