| Ezzio a întrebat:

Salut.
Am început un stil de viață sănătos de ceva timp.O fac momentan pentru slăbit, să văd unde ajung.
Mănânc mâncăruri cu legume fructe, etc. și fac jogging in fiecare dimineață vreo 30-40 minute.
Momentan nu se văd rezultate, fiindcă deh.e la început.
Am 2 întrebări :
1.Cam ce îmi recomandați pentru a mări acest proces de,,slăbire,,?(NU pastile, sau chestii din astea, sală n-am cum)
Sau să nu mă grăbesc și să aștept încet gen 5-6 luni să văd rezultatele?
2.Se mai întâmplă uneori să fie ziua cuiva și acolo se servesc mâncăruri cu grăsimi, sau mă rog dacă vrea să facă careva cinste.
Am încercat să refuz dar n-ai cum, se supără omul.
Ar trebui să fiu îngrijorat din cauza asta?
Adică îmi pun întrebarea gen..am ținut dieta, jogging frumos și in câteva minute cand mănânc alea se pune totul la loc? Săptămâna sau chiar luna de lucru au fost în zadar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Yoniix a răspuns:

Intreaba dracu un doctor.

| Ezzio explică (pentru Yoniix):

1.Mi se pare cam penibil să merg la doctor pentru așa ceva.
2.Am cerut sfatul, dacă ai răspuns doar sa te bagi în seamă nu impresionezi.

| Yoniix a răspuns (pentru Ezzio):

Taci dracu din gura

| Ezzio explică (pentru Yoniix):

Amice,eu cu boala mea numită,, burta,, mă mai lupt, dar tu cu prostia, cam greu. Știi doar că pe planeta aceasta sunt mai mulți proști decât oameni, official ești unul dintre ei.

| Yoniix a răspuns (pentru Ezzio):

Bai **** cu ochi... trebuie asa poate fi serioasa, dar tu pentru ca esti prost pui o intrebare pe TPU decat sa faci o vizita la doctor. E cumva prea scumpa o programare la doctor care costa 10-15 lei? Iei in *** de prost.