| anonim_4396 a întrebat:

Am mai multe probleme de sanatate, si vreau sa stiu pana sa ajung la un medic la ce sa ma astept. Mai mereu imi este rau, ma simt ametit... nu am echilibru, nu prea aud bine, iar cand stau si privesc un obiect mi se pare ca acel obiect se indeparteaza/ingusteaza... de la ce poate fi? E ceva grav? Mi am facut un control la ochi si vad bine. Si mereu imi vine ameteala, si am senzatia ca ma deplasez cand stau pe loc, de exemplu cand stau in masina am uneori senzatia ca pleaca de pe loc, cand ma ridic din pat ma simt ametit, iar in zona cefei/cerebelului am mereu un discomfort. Ce am? Daca e de la urechi ( urechea dreapta e mult mai larga si ma doare mai mereu, iar de auzit nu prea aud de cand sunt copil) ce tratament voi urma? Eu cand eram mic am suferit 2 socuri foarte puternice la cap, ca urmare o multime de radiografii si tot asa. Asta poate fi o urmare? Sau poate fi vorba de vreo tumoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Tumoare nu cred sa fie.
Insa din ce descrii tu, nu mai sta pe TPU ci mergi numaidecat (si rapid) la medic. Nimeni de aici nu iti poate spune un diagnostic, deci nici tratament.
Sanatate!