| AndreiR003 a întrebat:

Am momente in care imi tremura mainile, iar cand sunt in preajma unor persoane acest tremurat se intensifica. Este adevarat ca sunt si o fire mai emotiva. Am fost sa fac analize si rezultatele sunt ok mi-a spus medicul de familie. Totusi cineva mi-a spus sa i-au calciu deoarece inhiba starile emotive. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElJoKeR a răspuns:

Nu este nici o problema sa fi emotiv atata timp cat nu incepi sa plangi atunci cand cineva iti da dreptate sau este de acord cu tine. tremuratul asta e nu te afecteaza cu nimica ceea ce trebuie sa faci este simplu si nu necesita analize calciu sau alte minuni doar Relaxare fi calm relaxat incearca sa comunici mai mult cu diferite persoane ca e pe mess ca e skype ca e fata in fata la scoala acasa nu conteaza comunica mult si relaxeaza-te dar daca esti indragostit si asta se intampla numai langa o anume persoana asta e partea a doua si nu are remediu decat sa iti rezolvi problema singur tot prin vorba

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa nu fi teapan, incordatul provoaca tremureala, baga mana in buzunar miscale mai incet, nu te grabi deloc cand faci ceva si nu vei tremura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Tremuratul asta poate fi si pe fond de emotivitate, insa poate avea si alte cauze.
Te-ar ajuta o consiliere psihologica.
Te pup!

| Buresbista123 a răspuns:

Du-te la box sau un sport de contact, pari cam pompalau si cauta sa vorbesti cu fetele, nu ti spun sa te duci la curve dar fa-ti o gagica