| Lucian_Ciugudean_1997 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! am fost luni la spital deoarece mi-au aparut niste pete rosi pe tot corpul(nu ma mancau)dar am avut febra apoi mi-au disparut punctele dar ma manca spatele si picioarele si nu am avut voie sa ma scarpin...acm este a cinea zi de cand am fost la spital si nu mai am nimic. aaaa+ cand am mers la spital doctorul mi-a zis ca am pojar(rujeola).M-am vindecat in 5 zile pojar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Erika_Sofron_1977 a răspuns:

Nu te-ai vindecat, doar a disparut eruptia(petele).nu cred ca era pojar(rujeola) pentru ca febra in cazul pojarului e mare(40).poate era rujeola(pojarel) =o forma mai usoara,cu febra pasagera, eruptia dispare in ordinea aparitie:cap-gat-maini, trunchi, picioare. probabil mai ai ganglioni inflamati(galme la gat sau sub brat). oricum esti contagios, chiar daca nu pari.rubeola e pariculoasa in cazul in care o face o femeie insarcinata, pentru ca poate sa produca malformatii fatului.asa ca stai acasasad inca 5 zile

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul nu avea interes sa te minta.de obicei pojarul se vindeca in citeva zile.

| Lucian_Ciugudean_1997 explică (pentru anonim_4396):

Serios? ...in cateva zile? ...pe net nu scrie asta