| laruca11maria a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor sunt in a 2 a parte a menstruatiei si nu stiu ce sa fac, imi curge mult, va rog, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, este normal pentru varsta ta, pana se va regla. Mentruatia depinde de la fiecare persoana la alta, ea poate dura intre 3 si 7 zile, daca ea ar dura mai mult de aceste zile atunci trebuie sa te prezinti de urgenta la medicul endocrinolog sau un ginecolog pentru un set de analize.

| Florentina9210 a răspuns:

Daca e vorba de a doua zi, atunci e perfect normal. De obicei, fluxul este mai abundent in primele zile, dupa a 3 a zi se mai diminueaza.

| Întotdeuna2 a răspuns:

În primul rând, încearcă să nu te panichezi, apoi cere sfatul mamei tale, ulterior va trebui să pui în vedere o programare de la medicul tău de familie pentru consult de specialitate către ginecologie.
Sper să îți fie de folos Laura.
Multă sănătate îți doresc.
Noapte bună.

| Sawdust a răspuns:

A doua parte?! Adică a doua zi? Dacă asta înseamnă a doua zi, nu te îngrijora, doar în a doua zi scurgerea este abundentă, scăzând treptat spre ultima zi