| aLeXDD a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent de niste pareri happy. Azi am avut antrenament la volei.si un coleg a venit inspre mine incordat.si mi-a dat cu umaru` in piept(in gluma). Si dupa am inceput sa am dureri cand respir, acum nici macar nu ma pot misca.si durerea pare ca se duce in partea stanga a corpului(spre inima) tongue parerii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vlad9371 a răspuns:

Hmmm da si mie mi s-a intamplat aproape la fel numai ca am luat pumni nu umere. Stai linistit ca nu o sa ti se intample nimic o sa iti treaca durearea cam intr-o saptamana depinde cat de tare ti-a dat. Atunci cand ti-a dat sa ''distrus'' osul sau nu stiu cum sa iti explic. Asa se intampla cand nu esti lovit de mult si iei o lovitura brusca. Stai fara frica ca nu o sa suferi prea mult si daca te hotarasti sa te duci la doctor o sa te duci degeaba ca o sa iti zica ce ti-am zis si eu adica sa astepti ca o sa iti treaca cu timpu si nu e nimic grav si nici nu o sa iti treaca daca iei medicamente. Bafta sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns:
| Lora a răspuns:

Nu e nimic grav va trece