| anonim_4396 a întrebat:

De azi dimineata am o durere suparatoare in piept in momentul in care respir adanc si imi intorc partea superioara a corpului spre stanga. Nu pot sa explic cum e durerea. Insa, o aseman cu durerea in care cineva te loveste in zona respectiva, insa nu am avut parte de asa ceva. Ideea este ca iau un tratament cu antibiotice foarte puternice si ma gandesc ca antibioticele intr-un mod sau altul sa fi iritat mucoasa esofagului (in zona respectiva ma doare, in spatele sternului) lucru ce ar putea cauza aceste dureri. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Maria3458 a răspuns:

Mergi la urgență parerea mea si spui exact cum ai scris aici