| painkilleeer a întrebat:

Salut.Am nevoie de ceva ajutor.Sunt fata.De la cele 53 de kg pe care le aveam, acum am 65.Va intreb cum pot slabi cat mai sanatos.Eu am ore dupa amiaza. Dimineata stau acasa si trebuie sa mananc ceva,la scoala la fel,si cand vin acasa, pe la ora 18-19 ar mai trebui sa mananc ceva.Deci,am nevoie de un program pentru cand si ce trebuie sa mananc si cateva exercitii care sa le fac si cand.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ce înălţime ai? mănâncă des şi puţin, cât mai sănătos, mănâncă când simţi că îţi este foame şi nu mânca să te saturi, doar cât să îţi ţină şi mănâncă multe fructe şi legume, sunt la diverse supermarketuri nişte batoane până în 3 lei cu ceai verde si l-carnitina care sunt bogate in vitamina c, dezvolta foarte mult oasele si ajuta sa elimini grasimile, sunt mai multe metode... acuma depinde si de organismul tau, exercitii pentru fete iti recomand sa alergi cat mai mult si sa faci abdomene, in rest nu are rost sa te complici, iti recomand fitness sau un sport gen tenis de camp, incearca la scoala sa nu mai mananci prostii si sa iti faci un pachet de'acasa. Daca mai ai intrebari astept un replay

| painkilleeer explică (pentru Evolution):

Mersii de raspuns.Am cam 1.59 la inaltime.Si mai vreau sa te intreb:ce pot sa mananc cand vin de la sxoala? Crezi ca ajunge un mar, o banana?

| Evolution a răspuns (pentru painkilleeer):

La şcoală îţi recomand să mănânci 2 fructe şi dacă îţi este foame un corn, doar atat! incearcă să mergi mai mult pe jos, sa nu te duci cu autobuzul sau de preferat sa mergi cu bicicleta, nu trebuie sa iti faci probleme sa slabesti, mananca sanatos si ai sa vezi ca o sa ajungi la o greutate ideala si o sa te simti bine. Incearca sa mananci cat mai natural si sa nu bei cola sau sa mananci de la fast-food. Eu nu sunt de'acord sa nu mananci seara asa cum spun unii antrenori, daca iti este foame mananci ceva bun, dar sa nu te saturi si mananci doar cand iti este foame nu cand te plictisesti sau nu ai chef

| painkilleeer explică (pentru Evolution):

Multumesc mult! Si o ultima intrebare:ce fel de paine sa mananc? sau e mai bine sa renunt de tot la ea?

| Evolution a răspuns (pentru painkilleeer):

Nu renunţa la pâine, e un lucru esenţial şi nici la carne, nu sunt de'acord, mănâncă ceea ce simţi tu, poţi mânca orice fel de pâine doar nu în cantităţi mari şi încearcă să mănânci câte puţin din orice şi cât mai natural, nu are ce să strice şi nu te gândi să faci greva foamei pentru că nu o să slăbeşti, o să te îmbolnăveşti. Ca de exemplu o metodă rapidă dacă vrei dar e cam scumpă e herbalife, caută pe net să te interesezi, e ca un medicament şi ţine locul la o masă, e foarte bun şi recomandat doar că nu se merita părerea mea, nu ai nevoie. oricum faci ceea ce simţi, eu am făcut sală şi mă apuc iar + un sport şi ştiu ce vorbesc.

| painkilleeer explică (pentru Evolution):

Multumesc foarte mult pentru raspunsurii si pentru timpul acordat happy